Jeden z pokrzywdzonych okazał się sprawcą

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 39-letnim mieszkańcu Włodawy. Dwaj z nich 24-latkowie doprowadzili pokrzywdzonego do bezbronności uderzając go w tył głowy, a następnie skradli mu 1500 zł i dokumenty. Ich 22-letni kompan poinformował rozbójników o posiadaniu przez pokrzywdzonego pieniędzy oraz o terminie i trasie jego powrotu do domu.

Reklamy

W minionym tygodniu 39-letni mieszkaniec Włodawy zawiadomił o dokonanym na nim rozboju. Zgłaszający oświadczył, że w nocy z 5/6 lutego br. nieznany sprawca wykorzystując jego nietrzeźwość uderzył go w tył głowy, a następnie z kieszeni spodni skradł mu etui z pieniędzmi w kwocie 1500 zł, dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę bankomatową.
 
Pomimo znacznego upływu czasu od zaistnienia przestępstwa już następnego dnia włodawscy kryminalni ustalili powiązanego z tą sprawą 22-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna początkowo zeznawał, że będąc z pokrzywdzonym również został uderzony w tył głowy i skopany przez nieznanych dwóch sprawców, którzy z kieszeni płaszcza skradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.
 
Dwa dni później do sprawy zatrzymani zostali dwaj   24-letni mieszkańcy miasta. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że rola 22-letniego „pokrzywdzonego” w zaistniałym zdarzeniu była nieco inna. Jak się okazało mężczyzna  ułatwił swoim dwóm starszym kolegom dokonanie rozboju na 39-latku. To on przekazał im informację, że mieszkaniec Włodawy  posiada przy sobie znaczną ilość gotówki oraz poinformował ich o terminie i trasie powrotu pokrzywdzonego do domu.
 
Wobec całej trójki Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
 
 
 
źródło: KPP Włodawa (D.E)