29 września 2023

Jedna latarnia, jeden wypadek – dwóch pijanych kierowców

25-latek kierujący mercedesem stracił panowanie nad autem i uderzył w uliczną latarnię. Za kierownicę rozbitego samochodu usiadł 26-latek i odjechał z miejsca wypadku. Obaj byli nietrzeźwi.

Reklamy

Do kolizji doszło w czwartek wieczorem, na ulicy Partyzantów w Zwierzyńcu. Spacerujący ulicami miasta mieszkańcy widzieli, jak kierujący mercedesem stracił panowanie nad autem i uderzył w uliczną latarnię. Później cofając uszkodził jeszcze barierki oddzielające chodnik od jezdni.

W samochodzie podróżowali trzej mężczyźni w wieku 19, 25 i 26-lat. Wstępnie ustalono, że mercedesem kierował 25-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. W chwili zatrzymania miał w organizmie prawie promil alkoholu. Po zdarzeniu za kierownicę usiadł 26-latek z Biłgoraja, odjechał i zaparkował auto na jednym z parkingów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Reklamy

Obaj usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obowiązek wpłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

fot. KMP Zamość

Reklamy

Zobacz też:

Wypadek na obwodnicy Hrubieszowa – ZDJĘCIA

Wypadek na obwodnicy Hrubieszowa – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze