Jesień w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na seanse i spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Listopad w DKF-ie rozpoczniemy przeglądem filmowym zatytułowanym Dotyk nieuniknionego. Projekcje codziennie od 4 do 6 listopada o godz. 18.30. W czasie weekendowego przeglądu zaprezentowane zostaną kolejno 3 filmy: Hanami – Kwiat Wiśni, Palacz zwłok, Pożegnania – powiązane ze sobą tematem śmierci i przemijania.

Reklamy

Spotkania poprowadzi Wojciech Kałużyński – krytyk filmowy, publicysta, dziennikarz związany z TVP KULTURA.

W listopadzie w DKF-ie dominować będą ambitne premiery tegorocznej jesieni. Do tradycyjnych spotkań w środy powrócimy już 9 listopada filmem Ewa w reżyserii Adama Sikory i Ingmara Villqista. Ewa to poruszający obraz o kobiecie, która staje twarzą w twarz ze skrajną nędzą i robiąc wszystko, co w jej mocy, by utrzymać rodzinę, wpada w wir moralnego gwałtu i rozpaczy. Będzie to mocne kino społeczne w poetyckiej formie.

16 listopada obejrzymy słodko-gorzką komedię Mike Millsa zatytułowaną Debiutanci, w której bohaterowie debiutują w różnych sytuacjach życiowych, w różnym wieku. Jak twierdzi reżyser, film opowiada o początkach, zmianach i o tym, jak komiczne bywa życie w najpoważniejszych momentach. Mills – mistrz portretowania ludzkiej egzystencji, w Debiutantach staje się pilnym obserwatorem życia rodzinnego. Jego historia jest prosta i wiarygodna, emanuje też pogodnym nastrojem, choć mówi, między innymi, o obcowaniu ze śmiercią. Dociekliwi znajdą w filmie polskie akcenty!

Daas Adriana Panka, który na ekranie CKF Stylowy pojawi się 23 listopada – to propozycja kina w historycznym kostiumie. Jego akcja toczy się wokół osoby demonicznego Jakuba Franka – może szarlatana, a może cudotwórcy, mistyka i samozwańczego mesjasza, który wykorzystując apokaliptyczne nastroje zarówno w społeczności żydowskiej, jak i w części hierarchii kościelnej spowodował konwersje na katolicyzm kilkuset swoich wyznawców. W Daas zobaczymy całą plejadę najlepszych polskich aktorów.

Listopad zakończymy pokazem Piny (30.11) – jednego z pierwszych i niewielu jak dotąd artystycznych filmów nakręconych w technologii 3D. Pina nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka.

Program projekcji:

4.11 – Hanami, kwiat wiśni, reż. D. Dorrie
5.11 – Palacz zwłok, reż. J. Herz
6.11 – Pożegnania, reż. Y. Takita
9.11 – Ewa, reż. A. Sikora i I. Villqist
16.11 – Debiutanci, M. Mills
23.11 – Daas, reż. A. Panek
30.11 – Pina, reż. W. Wenders

Na projekcje zapraszamy w środy o godz. 18.30. Bilety: klubowe – 9 zł, ulgowe – 14 zł, normalne – 16 zł.