Jest już noworoczny „Skafander”

Dostępne jest już pierwsze w 2022 roku wydanie Gazety Akademickiej “Skafander”. Przeczytacie w nim, dlaczego opłaca się studiować, a także jak student Akademii Zamojskiej może zdobyć nawet 2400 złotych. Ponadto z wywiadów w gazecie dowiecie się jak wyglądają studia na kierunkach takich jak pielęgniarstwo czy bezpieczeństwo narodowe i jakie perspektywy pracy daje ich ukończenie. W najnowszym “Skafandrze” przeczytacie również o filmie przygotowanym przez ekipę z zamojskiego “Ekonomika”, który już teraz można zobaczyć w serwisie YouTube.

Reklamy

Wydanie otwiera tekst poświęcony stypendiom. To poza możliwością zdobycia wyższego wykształcenia i imprez studenckich jeden z atutów studiów. W Akademii Zamojskiej ze stypendiów socjalnego oraz stypendium rektora studenci mogą uzyskać od 1800 do 2400 złotych! Jakie warunki należy spełnić, by je otrzymać przeczytacie w temacie numeru “Skafandra”.

W gazecie przeczytacie także o najnowszej nieruchomości zakupionej przez Akademię Zamojską – budynku przy ul. Sienkiewicza 22 w Zamościu. Ponadto w wywiadach przygotowanych przez redakcję wykładowcy AZ opowiadają o tym, jakie perspektywy zatrudnienia daje dyplom ukończenia m.in. pielęgniarstwa oraz bezpieczeństwa narodowego.

W “Skafandrze” znajdziecie również teksty o młodzieżowych inicjatywach w naszym regionie. Jedną z nich jest film “Real w życiu, nie w Internecie” przygotowany przez grupę uczniów zamojskiego “Ekonomika”. W gazecie przeczytacie również o tym jak formy teatralne mogą pomóc w integracji młodzieży. Taki projekt z udziałem młodych ludzi z Zamościa, Krasnegostawu oraz Litwy i Słowacji zrealizowało Stowarzyszenie Heureka Generator. Ze “Skafandra” dowiecie się o tym, jak przebiegała integracja za pomocą teatru.

Przeczytać w nim również możecie o akcjach charytatywnych zorganizowanych przez młodzież z ZS nr 1 w Hrubieszowie, ZSP nr 5 w Zamościu czy LO CSM Zamość. W “Skafandrze” znajdziecie również informacje o złotym medalu Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym, jaki zdobył Łukasz Jarocki, student AZ, a także o mistrzostwie województwa w halówce, wywalczonym przez reprezentację tomaszowskiej “Budowlanki”.

Gazetę Akademicką “Skafander” znajdziecie w szkołach średnich, ośrodkach kultury, urzędach m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie czy Tomaszowie Lubelskim.

Poniżej publikujemy link do e-wydania gazety:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/4223-skafander-1-153.pdf

­

(info i fot. Skafander / AZ)


Zobacz też:

Pirat drogowy z rekordowym mandatem 3200 zł

Pirat drogowy z rekordowym mandatem 3200 zł


LubieHrubie na Instagramie