Jest już nowy Skafander

Inauguracja nowego roku akademickiego w Uczelni Państwowej w Zamościu, pierwsze od ponad 20 lat „czepkowanie” absolwentów pielęgniarstwa oraz wywiady z młodymi, zdolnymi i kreatywnymi osobami – to tylko niektóre tematy i teksty jakie znajdziecie w nowym wydaniu Gazety Akademickiej „Skafander”.

Reklamy

Głównym tematem wydania jest inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W UPZ studia rozpoczęło ponad 300 osób. Z łamów „Skafandra” dowiecie się jak przebiegała uroczystość ceremonii oraz jak studenci I roku motywują wybór Uczelni i kierunku.

W gazecie przeczytacie również o uroczystości „czepkowania” w UPZ, podczas której na pielęgniarki i pielęgniarzy pasowano pierwszych absolwentów kierunku pielęgniarstwo w Uczelni Państwowej w Zamościu.

W „Skafandrze” o swojej pasji do tańca opowiada Norbert Kowalczuk, absolwent kierunku turystyka i rekreacja Uczelni, instruktor tańca m.in. w Tomaszowskim Domu Kultury. Z kolei o przygodzie ze sportem i swoich sukcesach oraz planach na przyszłość opowiada Klaudia Luterek, studentka bezpieczeństwa narodowego UPZ, Mistrzyni Polski AZS 2020 w podnoszeniu ciężarów.

„Skafander” odkrywa również talenty ze szkół średnich z regionu. W tym numerze gazety poznacie postać Wiktorii Puzio, uczennicy zamojskiego „Elektryka”, zawodniczki drużyny Uczelnia Państwowa Zamość, występującej w I lidze tenisa stołowego kobiet.

W gazecie coś dla siebie znajdą również pasjonaci historii. Ze ”Skafandra” dowiecie się co łączyło św. Jana Kantego z Akademią Zamojską.

Bezpłatną Gazetę Akademicką „Skafander” znajdziecie m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie oraz Tomaszowie Lubelskim.

E-wydanie „Skafandra” dostępne jest pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2286-skafander-5-138.pdf


(Skafander)