Jezioro Białe: Pomoc przyszła na czas

Gdyby nie pomoc włodawskiego stermotorzysty – wczorajszy wypad kajakiem na Jeziorze Białym dla dwóch mieszkańców Anglii mógł zakończyć się tragicznie.

Reklamy

 

Przez cały sezon letni nad Jez. Białym pełni służbę patrol wodny Policji, który ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo i porządek na terenie akwenu wodnego. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby kąpiące się i kontrolują osoby pływające na różnego rodzaju sprzętach wodnych.

Wczoraj ok. 15:40 sierż. szt. Mariusz Musialik zauważył na środku Jez. Białego znajdujące się w wodzie osoby. Po dopłynięciu okazało się, że dwóm mężczyznom jakiś czas temu wywrócił się kajak, a oni sami wpadli do wody. Mężczyzni byli już bardzo wyczerpani i nie mogli sobie poradzić z zalanym sprzętem.

Reklamy

Policjant podjął akcję ratunkową wobec dwóch mieszkańców Anglii, wyciągając 21-letniego obywatela Polski i 22-letniego obywatela Anglii na pokład łodzi. Następnie funkcjonariusz pomógł wylać wodę z kajaka tak, żeby mężczyzni mogli bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Niewątpliwie, gdyby pomoc nie przyszła w porę, ten wypad kajakiem mógł zakończyć się tragicznie.

Wczoraj policjant z patrolu wodnego interweniował także wobec osób, które zdecydowały się na pływanie rowerkiem wodnym pod działaniem alkoholu. Osoby te, dwóch mieszkańców gm. Wiśniew, zostały za to ukarane mandatami karnymi.

 

***

 

Policjanci nadal apelują o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z kąpieli wodnych. Bądźmy też ostrożni przy pływaniu sprzętem wodnym i zawsze zakładajmy kapoki. Pamiętajmy także, żeby pod  żadnym pozorem nie wchodzić do wody pod działaniem alkoholu, bo to może grozić niebezpieczeństwem. 


źródło i fot. KPP Włodawa