Jezus na Wschodzie

Diecezja zamojsko-lubaczowska przeżywa w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w diecezji podejmowanych jest wiele inicjatyw duszpasterskich, mających podkreślić i odpowiednio uczcić ten jubileusz. Wśród nich są rekolekcje ewangelizacyjne JEZUS NA WSCHODZIE, które poprowadzą dwaj misjonarze o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu, którzy z mocą głoszą Słowo Boże.

Reklamy

 

Odbędą się one 26 sierpnia 2017 r. na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8). Towarzyszyć im będzie Lech Dokowicz – świecki ewangelizator, reżyser wielu filmów religijnych.

W październiku 2016 roku gościli oni w Polsce, by poprowadzić na Jasnej Górze wydarzenie „Wielka Pokuta”, które zgromadziło ponad 100 tysięcy osób.

Ojcowie pochodzą z Sardynii, a obecnie żyją i posługują ubogim w Brazylii. W 2000 roku założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia), które istnieje w 36 miastach Brazylii, a także Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja.

Celem tego wydarzenia jest pobudzenie życia religijnego w diecezji przeżywającej jubileusz. Mamy nadzieję, że w tym czasie Dobra Nowina będzie mogła dotrzeć nie tylko do tych, którzy uczestniczą już w życiu sakramentalnym, ale także do tych, którzy porzucili swoją wiarę i są daleko od Boga.

Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 26 sierpnia 2017 na stadionie OSiR w Zamościu, gdzie ojcowie wygłoszą cykl konferencji i poprowadzą modlitwy.

Program spotkania:

9.00 – zawiązanie wspólnoty /różaniec / uwielbienie

10.00 – konferencja I

11.30 – przerwa

12.00 – konferencja II

13.30 – obiad

15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 – Msza św. – przewodniczy JE ks. bp Marian Rojek

18.00 – uwielbienie / adoracja Najświętszego Sakramentu / modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała

Rekolekcje „JEZUS NA WSCHODZIE” to niejako kontynuacja ewangelizacyjnego spotkania z charyzmatykiem o. Johnem Bashoborą, które miało miejsce na tym samym stadionie w 2015 roku. Podobnie jak przed dwoma laty spodziewamy się, że spotkanie z misjonarzami Enrique i Antonello będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem wiernych z diecezji jak i spoza niej.

Podobnie jak w pierwszej edycji rekolekcji w 2015 roku, tak i teraz, ze względów organizacyjnych wydarzenie jest biletowane. Bilet wstępu –cegiełka kosztuje 20 zł. Cegiełka ta wspiera działania ewangelizacyjne w diecezji.

Bilety są do nabycia w Biurze Promocji Katolickiego Radia Zamość (ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1), a także w sklepach z dewocjonaliami: w Zamościu przy katedrze, w Biłgoraju przy kościele św. Jerzego, w Tomaszowie Lubelskim przy kościele NSPJ, w Hrubieszowie przy kościele św. Mikołaja oraz w Lubaczowie przy ul. Rynek 10.

Organizatorami wydarzenia są Zespół ds. Nowej Ewangelizacji i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej www.jezusnawschodzie.pl . Zapraszam także do kontaktu.