Józefów: Ogólnopolski EKO festiwal po raz XXI

Lubelska grupa Quasimodo zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, a wyróżnienie Kamil Szymański z Tomaszowa Lubelskiego.

Reklamy

 

Wśród jury, podobnie jak w zeszłym roku znaleźli się: znany w Polsce krytyk muzyczny Jan Poprawa z Krakowa, założyciel festiwalu Jan Kondrak z Lubelskiej Federacji Bardów, Bożena Dudzińska z Teatru „Performer” w Lubiążu koło Wrocławia i Piotr Szymański muzykolog i lider zespołu „Oni” z Zamościa.

Jjak mówi wieloletnia przewodnicząca jury Bożena Dudzińska:

(…) Każdego roku, kiedy zasiadam w jury spotykam się z nowymi i nieodkrytymi talentami. To jest niesamowite przeżycie nie tylko dla Tych uczestników, ale również dla mnie. W ciągu tych lat mieliśmy uczestników z całej Polski i cieszy mnie fakt, że jest tak dużo utalentowanej młodzieży (…)

Jak napisaliśmy wcześniej w tym roku zwyciężył zespół Quasimodo, który wystąpił w składzie: Paweł Jarząbek, Piotr Szelest, Paweł Wądołowski i Jarosław Jurkiewicz. Zaśpiewali dwa utwory autorstwa Pawła Jarząbka „Smaki” i „Odnośnik” oraz dwie piosenki Jacka Kaczmarskiego „Przeczucia” i „Dzieci Hioba”. Laureatem wyróżnienia został bardzo młody lecz niezwykle utalentowany Kamil Szymański z Tomaszowa Lubelskiego, który komponuje utwory do tekstów Edwarda Stachury. Kamil oprócz pięknej barwy głosu wykazał się nie tylko zrozumieniem poezji i znakomitą interpretacją tekstologiczną Stachury, ale również znakomitymi kompozycjami i aranżacją.

Po przesłuchaniach publiczność mogła usłyszeć m.in. ubiegłoroczną laureatkę festiwalu Agatę Klimczak, heavy metalowy zespół „Orchidea” z czeskiej Karwiny, a wieczorem publiczność bawiła się z zespołem „Inwazja”. W niedzielę gwiazdą był zespół VIDEO.

Serdecznie gratulujemy tej inicjatywy Burmistrzowi Józefowa Romanowi Dziura oraz wszystkim organizatorom – przede wszystkim Pani dyrektor MOK Beacie Zaśko. Przy tej okazji zapraszamy solistów i zespoły do wzięcia udziału w kolejnych edycjach EKO Festiwalu.

 

Tekst i fot. Piotr Arkadiusz Szymański