15 lipca 2024

Jubileusz i Dzień Seniora w Husynnem i Moroczynie

19 stycznia 2008 r. Jubileusz 40-lecia obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich w Husynnem (gmina Hrubieszów). Jubileusz połączono z Dniem Seniora, na który licznie przybyli najstarsi mieszkańcy wioski.

Reklamy

b>40 LAT KGW i DZIEŃ SENIORA w Husynnem

19 stycznia 2008 Jubileusz 40-lecia obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich w Husynnem (gmina Hrubieszów).

Reklamy

KGW w Husynnem powstało w 1968 roku. Pierwszą przewodniczącą była Irena Bożek. Jednak najdłużej piastowała tę funkcję Danuta Mic – ponad 30 lat. Wspólnie z Danutą Kozłowską, wówczas pracownikiem Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie, zorganizowały wiele szkoleń, na których uczyły wszystkiego, co w życiu potrzebne – jak być dobrą żoną, matką, jak umiejętnie prowadzić dom i dawać sobie radę w życiu. Obecnie KGW dalej działa prężnie, a jej przewodniczącą jest Alfreda Wesołowska. Panie założyły zespół „Perły Rosy”, działający w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach, który daje oprawę muzyczną w imprezach lokalnych i regionalnych, a także bierze udział w licznych konkursach.

Za dotychczasową działalność członkinie Koła otrzymały pamiątkowe patery. Wójt gminy Hrubieszów – Jan Mołodecki, przewodnicząca KGW – Alfreda Wesołowska oraz Feliks Rębacz – przewodniczący Roztoczańskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Tomaszowie Lubelskim, uhonorowali w ten sposób husyńskie działaczki.
Wójt gminy – Jan Mołodecki oraz przewodniczący Rady Gminy – Jerzy Fedorczuk przyznali także Paniom nagrodę finansową na dalszą działalność Koła.

Reklamy

Nagrody rzeczowe przyznali: Rada Gminna KGW, reprezentowana przez Irenę Czerwińską – przewodniczącą Rady; Starosta Hrubieszowski, reprezentowany przez Danutę Kozłowską – członka Zarządu Powiatu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach, który reprezentowała dyrektor placówki – Danuta Kloc.

Jubileusz połączono z Dniem Seniora, na który licznie przybyli najstarsi mieszkańcy wioski. Dla nich, poza gorącymi życzeniami i kwiatami mieszkańcy Husynnego przygotowali część artystyczną, wystawiając sztukę „Co się na tej wsi porobiło”, a zespół śpiewaczy ubarwił święto kilkoma koncertami.

Organizatorem święta było Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka wsi Husynne przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach.

***

DZIEŃ SENIORA w Moroczynie

26 stycznia zorganizowano Dzień Seniora w Moroczynie (gmina Hrubieszów). Spotkanie poprzedziła msza święta.

Główną częścią programu artystycznego, przygotowanego dla Seniorów, była sztuka „Ale Klasa” wystawiona przez zespół „Czerwona Jarzębina”, który później uświetniał wieczór pięknymi piosenkami.

„Czerwona Jarzębina” to miejscowy zespół wokalno-teatralny działający w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.

Panie zorganizowały także konkursy: „Malowanie ust bez lusterka”, „Wiązanie krawatów na czas” i konkurs muzyczny „Jaka to melodia?”.

Organizatorzy imprezy otrzymali nagrodę finansową od wójta gminy – Jana Mołodeckiego oraz przewodniczącego Rady Gminy – Jerzego Fedorczuka, a zespół „Czerwona Jarzębina” nagrodę rzeczową od Danuty Kloc – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.

Organizatorem święta było Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka wsi Moroczyn przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach.

info
Urząd Gimny Hrubieszów