Już w ten weekend chełmski Uherkon

Już wkrótce rozpocznie się w Chełmie wyjątkowy konwent fantastyczny – Uherkon 2015. To już trzecia edycja tego wydarzenia! Na 3 dni – od 20 do 22 marca – będzie można przenieść się do świata pełnego magii, fantastycznych postaci oraz… nie lada atrakcji.

Reklamy


Goście obecni na Uherkonie będą mogli uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach odbywających się w ramach bloku prelekcyjnego, bitewnego, Magic: The Gathering, Manga &Anime, LARP oraz bloku konkursowego. Nie zabraknie również emocjonujących sesji RPG oraz takich atrakcji jak Games Room czy stoiska oferujące wiele pamiątek związanych z szeroko pojętą fantastyką.

W sobotę, 21 marca, goście konwentu będą mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z twórcami projektu „Horror na Roztoczu”, które poprowadzą Łukasz Kiełbasa (pomysłodawca inicjatywy), Magdalena Godlewska oraz Juliusz Wojciechowski. Osoby zainteresowane horrorem,  grozą rodem z Roztocza, koszmarami sennymi, a także postępami w realizacji drugiej części książki „Horror na Roztoczu” na pewno nie będą zawiedzeni.  Kolejną atrakcją przygotowaną przez tychże twórców będą „Warsztaty  tworzenia opowieści niesamowitych – z pogranicza grozy”, kierowane głównie do młodzieży (więcej o projekcie na stronie horrornaroztoczu.pl). Na Uherkonie pojawią się także inne wyjątkowe postacie, między innymi Aneta Jadowska oraz Jakub Ćwiek.

Aneta Jadowska – najgłośniejszy polski debiut ostatnich lat. Od 2012 roku podbiła serca fanów heksalogią o Dorze Wilk, opowiadaniami i prelekcjami o szeroko pojętej popkulturze i seryjnych mordercach. Nie zna pojęcia odpoczynku, świetnie czuje się w podróży i finalizuje właśnie pracę nad dwiema kolejnymi książkami. W planie spotkanie autorskie z pisarką, po czym wygłosi ona prelekcję pt.: „Mordercze duety, czyli: Jeśli zabijać to nie indywidualnie!”

Jakub Ćwiek – publikując od dekady, miksuje różne podgatunki fantastyki z mediami innymi niż literatura. Tak powstał filmowo-serialowy „Kłamca”, ukazujący kult gwiazd jako nową mitologię, rockowy „Dreszcz” będący komiksem zaserwowanym w postaci prozy, tworzący wizerunek polskiego superbohatera czy „Chłopcy”, którzy nawet z najwygodniejszego fotela zabierają czytelnika na pustą drogę ciągnącą się aż po horyzont. A gdy książki trafiają już do wydawnictwa, Kuba preleguje, podróżuje po świecie, grywa na gitarze, pisze teksty piosenek, scenariusze i felietony. Jego bohaterowie doczekali się komiksów, LARP-ów, filmów krótkometrażowych, adaptacji teatralnych, słuchowisk, gry karcianej i serii koszulek. W planie spotkanie autorskie z pisarzem, po czym wygłosi on prelekcję „Bohater o wielu twarzach”!

Gotowi na fantastyczne emocje? Zapraszamy do Chełma na Uherkon!

Szczegółowy pełny program swojej imprezy wraz z opisami poszczególnych punktów organizatorzy konwentu umieścili już na swojej stronie internetowej (www.uherkon2015.pl) oraz na swym profilu na facebooku.

 

Uherkon jest imprezą płatną i obowiązuje następujący cennik:

– za trzydniowy wstęp na teren konwentu – 15zł

– za piątek – 4 zł

– za sobotę – 8 zł

– za niedzielę – 4 zł.

Każdy z uczestników Uherkonu ma możliwość BEZPŁATNEGO przenocowania na terenie konwentu, w specjalnie przygotowanych do tego salach. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą karimaty i śpiwora.