Kartki z Modrynia w Brukseli

Wielkanocne kartki, wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu w gminie Mircze, promują Lubelszczyznę w Unii Europejskiej.

Reklamy

Kartki przygotowano dla Domu Polski Wschodniej w Brukseli, który wraz z życzeniami przekazuje je przedstawicielom wszystkich krajów wspólnoty i najważniejszych instytucji unijnych.

„Takie wyróżnienie spotyka naszą placówkę po raz pierwszy, a przedstawiciele Domu Polski Wschodniej znaleźli nas poprzez Urząd Marszałkowski w Lublinie” – wyjaśnia kierownik ŚDS Anna Piluś.

Reklamy

W świątecznych kartkach wykorzystano motywy charakterystyczne dla naszego regionu.

Wykonali je ręcznie podopieczni domu samopomocy w Modryniu i instruktorzy: Beata Maciejewska oraz Renata Majewska-Mazur. Nad całością czuwał opiekun pracowni plastycznej Mirosław Orkiszewski.

Darowizna, którą za przesłane kartki przekaże Dom Polski z Brukseli, zostaną wykorzystane przez Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Nasz Dom”, działające przy ŚDS.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu pomaga 25 osobom niepełnosprawnym, które mają w nim zapewnione warunki do rozwoju, rehabilitacji i integracji ze środowiskiem. Zajęcia odbywają się w czterech pracowniach: gospodarstwa domowego, komputerowej, plastycznej oraz umiejętności społecznych i zawodowych.

(fot.ŚDS w Modryniu)