KAS i SG rozbiły kolejną grupę przestępczą – ZDJĘCIA

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), we współpracy ze Strażą Graniczną (SG), rozbiła grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem papierosów z Ukrainy i Rumuni do Polski, Niemiec i krajów Beneluksu. Zatrzymano 4 osoby, w tym głównego organizatora i szefa grupy przestępczej.

Reklamy

Działania służb zapoczątkowało udaremnienie przemytu 27 tys. paczek papierosów w Dorohusku – w lutym 2021 r. Funkcjonariusze ustalili jak działała grupa, jej skład osobowy, wykorzystywane pojazdy oraz miejsca załadunków i dostaw nielegalnych wyrobów.

W wyniku dalszych działań KAS udaremniła przemyt ponad 140 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 2 mln zł.

Reklamy

Na początku lipca 2021 r. rozbito grupę przestępczą. KAS i SG weszły jednocześnie do kilku miejsc w woj. śląskim i podkarpackim. Zatrzymano cztery osoby, obywateli Ukrainy i Rumunii, w tym głównego organizatora przestępczego procederu.

Grupa przestępcza działała w okresie od grudnia 2020 r. do lipca 2021 r.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek – kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek – kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie