Kierowała samochodem mając ponad 3 promile. Została ujęta przez innego kierowcę

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miała 46-letnia Zamościanka kierująca citroenem. Kobieta zatrzymana została dzięki czujności innego kierowcy, który udaremnił jej dalszą jazdę i zabrał kluczyki.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 12.00 w m. Borowina Sitaniecka. Dyżurny zamojskiej policji poinformowany został o ujęciu przez innego użytkownika drogi kierującej citroenem, która najprawdopodobniej jest nietrzeźwa. Przypuszczenia okazały się słuszne. 46-letnia Zamościanka poddana została badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik pokazał ponad 3 promile. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali Zamościance uprawnienia do kierowania, a pojazd którym się poruszała odholowano na policyjny parking.

Wkrótce kobieta stanie przed obliczem Temidy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Reklamy

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg wdzięczni jesteśmy za każdy sygnał o nietrzeźwym za kierownicą. Dzięki takim sygnałom, być może ratujemy komuś to co najcenniejsze – życie. Jeśli widzisz zatem, że ktoś, kto wypił alkohol chce usiąść za kierownicą, nie pozwól mu na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy być może ratujesz życie jemu, lub komuś, kogo może spotkać na swej drodze.

 

źródło: KMP Zamość (J.K.)