26 września 2023

Kijów-Warszawa, pociąg pod szczególnym nadzorem

16 i 18 stycznia br. funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili szczegółowe kontrole w międzynarodowym pociągu relacji Kijów – Warszawa nakierowane na walkę z przemytem artykułów akcyzowych.

Reklamy

 

16 stycznia br. funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu w wyniku rewizji wagonów pasażerskich składu Kijów-Warszawa wykryli21,1 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 274,6 tys. zł.

Kontrabanda była ukryta w ściankach przedziałów, korytarzy i toalet oraz dachach wagonów. Nikt z podróżnych oraz obsługi pociągu nie przyznał się do ujawnionego towaru.

Reklamy

Kolejne „uderzenie” w przemytników nastąpiło 18 stycznia br. W tym dniu funkcjonariusze celno-skarbowi z Zamościa ujawnili w kijowskim pociągu ponad 15,2 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru wyniosła około 198,3 tys. zł. I w tym przypadku nikt nie przyznał się do jego własności.

Działania kontrolne funkcjonariuszy dzielnie wspierała „Klara”, pies służbowy przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Reklamy

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej- Delegatura w Lublinie.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie