Kłusowniczo-bimbrowniczy rodzinny interes [ZDJĘCIA]

Dzięki informacji i pomocy myśliwego zatrzymano kłusowników. Posiadali broń myśliwską bez zezwolenia, a w ich domu znaleziono amunicję oraz aparaturę do domowej produkcji alkoholu.

Reklamy

– We wtorek wieczorem, z policjantami z Adamowa skontaktował się myśliwy, a jednocześnie strażnik z koła łowieckiego na terenie gminy Wojcieszków. Mężczyzna poinformował mundurowych, że na ich terenie mogą być kłusownicy, którzy strzelają do leśnej zwierzyny – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej komendy. – Policjanci pojechali z myśliwym w miejsce, gdzie mogli być kłusownicy. Penetrując okoliczne pola, zauważyli dwóch mężczyzn leżących w wyoranych bruzdach ziemi. Obok nich leżała broń myśliwska. Zatrzymany 46-latek z gminy Wojcieszków i jego 24-letni syn tłumaczyli, że broń znaleźli poprzedniego dnia i nie strzelali z niej do leśnej zwierzyny. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy sztucer miał zamontowaną lunetę z nakładką termowizyjną. Myśliwy powiedział policjantom, że taki „zestaw” umożliwia polowanie w nocy. Sprawdzając zabezpieczoną broń mundurowi stwierdzili, że w komorze ładowania pozostała łuska naboju, po wystrzelonym pocisku.

Sztucer został zabezpieczony, a mężczyźni trafili do aresztu. W trakcie przeszukania ich domu i zabudowań, znaleziono prawie 30 sztuk amunicji do sztucera. Na posiadanie broni i amunicji mężczyźni nie mieli zezwolenia. Zabezpieczony nielegalny arsenał przekazano do laboratoryjnych badań.

Reklamy

­

Przeszukując posesję, policjanci natrafili również na nielegalną aparaturę do domowej produkcji alkoholu, beczkę w której było około 50 litrów zacieru i ponad 75 litrów gotowego „samogonu”. Aparatura, nielegalny alkohol i zacier zostały zabezpieczone.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni, kłusownictwo i „bimbrownictwo” 46-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jego synowi za kłusownictwo grozi do 5 lat więzienia.


­

źródło i fot. Policja Lubelska / KPP Łuków


Zobacz też:

Tragedia w warsztacie. Nie żyje dwóch mężczyzn

Tragedia w warsztacie. Nie żyje dwóch mężczyzn


Zerknij na Instagram →