Kolej żelazna odjedzie z Zamościa?…

HrubieszówZamość

Reklamy

W związku z prośbami pracowników kolei oraz licznych interwencji mieszkańców miasta Zamość i Zamojszczyzny w kwestii podjęcia interwencji w sprawie zapowiadanej przez PKP INTERCITY S.A. likwidacji od 1 września br. wszystkich połączeń kolejowych z naszym regionem, uprzejmie informuję, że dnia 27.07.2009 r. skierowałem stosowne pismo interwencyjne do Prezesa Zarządu PKP INTERCITY S.A., Pana Krzysztofa Celińskiego.

i>Mam nadzieję, że mój głos -wsparty tym razem przez samorządowców, którzy powinni się w tę ważną dla regionu sprawę zaangażować – przyniesie pozytywne rozstrzygnięcie w/w problemu.

Pragnę jednocześnie podkreślić, iż będą to już kolejne moje interwencje w sprawach połączeń kolejowych dla Zamojszczyzny. W 2007 roku skutecznie wnioskowałem do Prezesa Zarządu PKP Przewozy Regionalne Sp. z o. o. utrzymanie połączenia porannego z Zamościa do Warszawy oraz popołudniowego z Warszawy do Zamościa. Natomiast w 2008 udało się uzyskać u Dyrektora Handlowego PKP INTERCITY S.A., Pana Marka Nitkowskiego pozostawienie bez zmian rozkładu jazdy dla pociągu „Roztocze” relacji Zamość – Wrocław Główny – Zamość.

Z wyrazami szacunku
(-) Sławomir Zawiślak
Poseł na Sejm RP

Hrubieszow LubieHrubie 2009