Kolejna tragedia na przejeździe kolejowym

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w miejscowości Stefanów. 36 – letni kierowca audi wjechał na niestrzeżony, oznakowany przejazd kolejowy i uderzył w stojącą tam lokomotywę. W wyniku wypadu kierowca został ranny, zaś jego 30-letni pasażer – zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00 na przejeździe kolejowym   w miejscowości Stefanów gm. Puchaczów . Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36 – letni kierujący audi, jadąc od Stefanowa w kierunku Nadrybia wjechał na niestrzeżony, oznakowany przejazd kolejowy i uderzył w stojącą tam lokomotywę.

W wyniku tego zdarzenia, do szpitala w Łęcznej i Lublinie, przewieziono kierującego  audi – 36 – letniego mieszkańca gminy Lubartów oraz pasażera audi,  30 – letniego mieszkańca gminy Milejów. 30-latek w wyniku  odniesionych obrażeń zmarł.

Reklamy

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się że byli trzeźwi.

Jak się okazało, w tym samym miejscu, dosłownie kilka minut wcześniej  również doszło do zderzenia z lokomotywą.  Doprowadził do niej 30-letni kierowca BMW, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożność, rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.źródło: KPP Łęczna