Krasnystaw: Kolejne działania policyjnej drogówki z wykorzystaniem drona – ZDJĘCIA, WIDEO

We wtorek, kontrole drogowe z wykorzystaniem policyjnego drona prowadzono na drogach powiatu krasnostawskiego. W niespełna 3 godziny policjanci ujawnili 11 kierujących, którzy na krajowej siedemnastce popełniali wykroczenia.

Reklamy

Policjanci z krasnostawskiej drogówki prowadzili działania na drodze krajowej numer 17. Wspierali ich koledzy z Lublina, którzy za pomocą policyjnego drona obserwowali kierujących.

W niespełna 3 godziny mundurowi ujawnili 11 kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe. Zdecydowana większość wyprzedzała pojazdy w miejscu, gdzie jest to niedozwolone. Byli i tacy, którzy całkowicie ignorowali znak drogowy B-20 STOP.

Reklamy

Wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery drona, a kierujący zatrzymani do kontroli drogowej.

Kierowca audi, który w miejscowości Wólka Orłowska nie zastosował się do znaku drogowego B-25 „zakaz wyprzedzania”, został ukarany 100 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Z kolei kierowcy mercedesa i opla, którzy wyprzedzali nie stosując się do linii podwójnej ciągłej P-4, otrzymali mandaty po 200 złotych oraz po 5 punktów karnych.

W Krasnymstawie czujne oko drona wypatrzyło kierowców, którzy wjeżdżając na „krajówkę” nie zastosowali się do znaku drogowego B-20 „STOP”. Po zatrzymaniu do kontroli zostali ukarani 100 złotowymi mandatami oraz 2 punktami karnymi.

(info, wideo, fot. KPP Krasnystaw)


Zobacz też:

Czołowe zderzenie toyoty i golfa w Teresinie

Czołowe zderzenie toyoty i golfa w Teresinie


LubieHrubie na Instagramie