20 kwietnia 2024

Kolejne nielegalne automaty w areszcie celników

Tylko w dwóch ostatnich tygodniach lipca Służba Celna skonfiskowała kilkadziesiąt automatów do gier hazardowych. Maszyny działały w nielegalnych punktach na terenie województwa lubelskiego.

 

Celnicy skontrolowali w sumie kilkanaście miejsc na terenie naszego województwa. 

Najwięcej nielegalnych maszyn ustawionych było w jednym z lokali w centrum Lublina.  Funkcjonariusze z komórki dozoru lubelskiego urzędu celnego zajęli tam czternaście automatów, które działały wbrew obowiązującym przepisom. Kolejne dwie maszyny celnicy z Lublina skonfiskowali w Lubartowie oraz w ośrodku letniskowym w Firleju.

Pełne ręce roboty mieli też celnicy z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej.  Jedenaście nielegalnych „jednorękich bandytów” zarekwirowali w punkcie znajdującym się przy głównym placu w Białej Podlaskiej. Kolejnych zatrzymań mundurowi dokonali w Międzyrzecu Podlaskim – trzynaście automatów ustawionych w dwóch lokalizacjach oraz w Łukowie – jedenaście urządzeń w czterech skontrolowanych miejscach. W działaniach na terenie Łukowa funkcjonariuszom celnym towarzyszyli policjanci z miejscowej komendy.

Trzynaście lewych maszyn do gier przechwycili natomiast zamojscy funkcjonariusze.  Stróże prawa przeprowadzili kontrole w czterech miejscowościach: w Komarowie, Lubyczy Królewskiej, Frampolu i Janowie Lubelskim. Urządzenia ustawione były w lokalach zaaranżowanych na salony gier oraz w punktach gastronomicznych.

Ostatecznie w okresie od 18 do 31 lipca do magazynów Służby Celnej trafiło sześćdziesiąt osiem nielegalnych maszyn. We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

 

***

 

Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r.

Warto  pamiętać, że nielegalny hazard niesie ze sobą negatywne skutki społeczne i może prowadzić do groźnego uzależnienia. 

 

 

źródło i fot. SCRP