14 kwietnia 2024

Kolejne nowoczesne radiowozy na Lubelszczyźnie – ZDJĘCIA, WIDEO

Kolejne nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie nowoczesne i ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku hybrydowe radiowozy. Są to dwa nieoznakowane pojazdy marki BMW 330e xDrive plug-in.

Są to kolejne ekologiczne radiowozy w naszym garnizonie. W połowie października flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły elektryczne radiowozy marki Kia e-Niro. Były to pierwsze tego typu radiowozy w naszym garnizonie. Zakup tych elektrycznych i hybrydowych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję.

Auta wyposażone są w 252 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 230 km/h. Z pewnością istotną zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż taki pojazd ma mniejszą emisję spalin do środowiska. Auto pracuje dużo ciszej niż wyposażone w silniki spalinowe.

Kolejne dwa nieoznakowane radiowozy marki BMW 330i xDrive trafi do policjantów z Chełma i Kraśnika dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego. Są to wersje z silnikami 2.0 Turbo o mocy 252 koni mechanicznych i napędem na 4 koła. Ich przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Nowoczesne pojazdy pozwolą na skuteczną walkę z piratami drogowymi, bowiem nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Ponadto na początku nowego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne nowe pojazdy, będą to nieoznakowane radiowozy marki Toyota Corolla. Łącznie w ubiegłym roku tabor Lubelskiej Policji zasiliło 19 nowych pojazdów.

­

 

(info, wideo, fot. KWP Lublin)Zobacz też:

Nowe radiowozy dla policjantów z Lubelszczyzny – ZDJĘCIA, WIDEO

Nowe radiowozy dla policjantów z Lubelszczyzny – ZDJĘCIA, WIDEO