1 grudnia 2023

Kolejne ofiary wody na Lubelszczyźnie

Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą dla 61-letniego mieszkańca gminy Susiec, który niedzielne popołudnie spędzał nad zalewem w Majdanie Sopockim.

Reklamy

Wczoraj po południu dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informację o topiącym się mężczyźnie nad zalewem w Majdanie Sopockim. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce policjanci zastali ratowników WOPR udzielających pomocy 61-letniemu mężczyźnie. Następnie akcję reanimacji przejęła przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia. Niestety, pomimo prowadzonej blisko godzinnej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Reklamy

Jak wstępnie ustalono, mężczyzna przebywał nad wodą z dwoma znajomymi. Prawdopodobnie spożywał alkohol. W pewnym momencie 61-latek oznajmił, że idzie popływać, a po chwili zniknął pod powierzchnią.

Mimo tego, że prawie natychmiast został wyciągnięty na brzeg i podjęto akcję ratunkową, nie udało się uratować jego życia.

­

Również w niedzielę, do parczewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 66- letniego mężczyzny, który ostatni raz widziany był w sobotę, w pobliżu zbiornika wodnego w miejscowości Glinny Stok.

Na miejsce skierowano Policję oraz inne służby ratunkowe. Po poszukiwaniach, z akwenu strażacy wydobyli zwłoki mężczyzny. Okazało się że jest to poszukiwany mieszkaniec powiatu parczewskiego.

Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają wszelkie szczegóły tych tragicznych zdarzeń.

(info i fot. Policja Lubelska)


Zobacz też:

Dwa tragiczne wypadki koło Zamościa. Nie żyje 14-letnia dziewczyna i 45-letni mężczyzna – ZDJĘCIA

Dwa tragiczne wypadki koło Zamościa. Nie żyje 14-letnia dziewczyna i 45-letni mężczyzna – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie