Kolejne partie alkoholu przekazane przez KAS na walkę z pandemią

Od kwietnia 2020 r. lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) sukcesywnie wspiera walkę z pandemią, poprzez przekazywanie na cele dezynfekcyjne zatrzymanego alkoholu.

Reklamy

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzymał z magazynu likwidacyjnego KAS w Dorohusku blisko 230 litrów alkoholu. To spirytus zatrzymany przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Pochodzi z nielegalnej działalności zlikwidowanej na terenie naszego województwa.

W 2021 roku alkohol od lubelskiej KAS trafił również do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie, gdzie przekazaliśmy500 litrów oraz do 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie – ponad 250 litrów.

Możliwość przekazywania alkoholu do wykorzystania w dezynfekcji pojawiła się po zmianie przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.W działania mające na celu minimalizowanie skutków pandemii aktywnie włączyła się również lubelska KAS. W ubiegłym roku do placówek medycznych, służb mundurowych, stacji sanitarno-epidemiologicznych i innych jednostek przekazaliśmy w sumie ponad 19 tys. litrów wyrobów spirytusowych.

Przekazywany alkohol nie nadaje się do spożycia, ale skutecznie sprawdza się jako środek do odkażania powierzchni, pomieszczeń czy też pojazdów. Darowanie go na cele dezynfekcyjne zawsze odbywa się za zgodą i pod nadzorem sanepidu, przy czym musi to być alkohol o stężeniu minimum 60%.

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Sarna wpadła do auta i zatrzymała dopiero w bagażniku. Kierowca poważnie ranny – ZDJĘCIA

Sarna wpadła do auta i zatrzymała dopiero w bagażniku. Kierowca poważnie ranny – ZDJĘCIA

Lykoland