15 lipca 2024

Kolejne uderzenie w narkobiznes. Zabezpieczono blisko 100 kg marihuany wartej 4 mln

Lubelscy policjanci zabezpieczyli blisko 100 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na około 4 mln zł. Antyterroryści zatrzymali 29-letniego mężczyznę.

Reklamy

 

Aresztowanie miało miejsce w poniedziałek w rejonie przejścia granicznego Gorzyczki na Śląsku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, zatrzymali podróżującego mercedesem sprinterem mieszkańca Katowic. Policyjne ustalenia wskazywały na to, że mężczyzna w samochodzie będzie przewoził dużą ilość narkotyków.

Informacje kryminalnych potwierdziły się – w furgonetce, która wjechała do Polski z Czech odnaleziono worki wypełnione suszem konopi indyjskich. Narkotyki ukryte były na paletach, między workami z karmą dla psów.

Reklamy

Łącznie zabezpieczono blisko 100 kg marihuany. Jej wartość szacowana jest na kwotę prawie 4 mln zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli także telefony komórkowe, karty SIM, pistolet gazowy oraz blisko 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany 29-latek został przewieziony do Lublina. W środę w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy.

Reklamy

 

info, wideo i fot. KWP Lublin

 


 

Zobacz też:

REGION – Matka i synowie odpowiedzą za pozbawienie wolności 16-latki, wywiezienie jej do lasu i pobicie

REGION – Kierowała mając ponad 2,5 promila alkoholu, bo… pokłóciła się z partnerem