Kolejni fałszywi wnuczkowie w rękach Policji

Policjanci z KMP i KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Krakowa zatrzymali wczoraj trzy osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą na tzw. wnuczka. Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu w woj. małopolskim. Przy sprawcach odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z przestępstw.

Reklamy

 

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Lublinie i Krakowie zatrzymali trzy osoby. Do realizacji doszło w Tarnobrzegu na terenie woj. małopolskiego.  Z informacji policjantów z KMP w Lublinie wynikało, że właśnie tam mogą przebywać osoby mające związek z szeregiem oszustw dokonywanych metodą na tzw. wnuczka.  Zatrzymano 58 letniego mieszkańca Lublina, 21 latka z Krakowa oraz 21 letnią kobietę pochodzącą z Katowic.

Przy zatrzymanych odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z oszustw. Jeszcze wczoraj zatrzymani przewiezieni zostali do Lublina. Dzisiaj od rana wykonywane są z nimi czynności procesowe. Z naszych ustaleń wynika, że oszuści mają na swoim koncie szereg przestępstw, do których doszło na terenie całego kraju.  Ostanie z nich miało miejsce 3 marca w Krakowie.  Jeszcze dzisiaj dwaj mężczyźni doprowadzeni będą do prokuratury.  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Lublinie będą wnioskować o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

To kolejne już zatrzymania do śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z KMP w Lublinie, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Lublin- Południe.  W miniony piątek lubelscy policjanci zatrzymali 24 letniego mieszkańca naszego województwa. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Do obu przestępstw doszło 8 stycznia br. Mieszkanki Lublina straciły w sumie 25 tys. zł.  Kobiety były przekonane, że pomagają swoim bliskim, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym.

Łącznie do tej chwili w ramach prowadzonego postępowania 4 podejrzani usłyszeli kilkanaście  zarzutów. Do zdecydowanej większości przestępstw doszło na terenie naszego województwa. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Z całą pewnością w najbliższym czasie dojdzie do uzupełnienia zarzutów i kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KWP Lublin