15 lipca 2024

Kolejny cios w przemytniczy interes. Zatrzymano kontrabandę wartą 400 tys.

Trzech zatrzymanych mieszkańców powiatu chełmskiego oraz ujawnione i zabezpieczone papierosy pochodzące z przemytu o wartości blisko 400 tys. zł to efekty działań które przeprowadzili w ostatnich dniach Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku.

Reklamy

 

W dniu 7 maja br., funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości prawie 200 tys. zł.

Papierosy zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i zapakowane do terenowego Subaru. Samochód, który był specjalnie przygotowany do przemytu a więc pozbawiony siedzeń oraz z oklejonymi na ciemno szybami, został porzucony przez uciekającego przed mundurowymi przemytnikiem. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali uciekającego przed nimi mężczyznę, okazał się nim być 35-letni mieszkaniec Srebrzyszcza w powiecie chełmskim. W jego domu ujawniono kolejne papierosy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 7 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

Reklamy

Kolejne zatrzymania miały miejsce w dniu 9 maja br., kiedy to w wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze przeszukali jedną z posesji w m. Andrzejów, w pow. chełmskim. Na jej terenie mundurowi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 170 tys. zł. Do sprawy, na miejscu zatrzymano dwóch ob. RP, mieszkańców regionu.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych.

Reklamy

Papierosy, które ujawniono podczas prowadzonych działań, docelowo miały trafić na targowiska w centrum kraju. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 10 mln zł.źródło i fot. NOSG