Kolejny kilogram narkotyków nie trafi do obrotu

Urządzenia i środki chemiczne do uprawy konopi, blisko kilogram gotowego suszu, kilkaset gramów liści w różnej fazie przygotowania oraz 50 krzaków konopi zabezpieczyli wczoraj krasnostawscy policjanci. Całą linię technologiczną do uprawy tej odurzającej rośliny mieszkaniec Krasnegostawu posiadał w swoim domu. Do sprawy zatrzymano trzy osoby.

Reklamy

 

Krasnostawscy policjanci realizując ustalenia Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie przeszukali wczoraj jedną z posesji w Krasnymstawie. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali kilka budynków mieszkalnych i gospodarczych. Na działce, w tunelu ogrodniczym funkcjonariusze ujawnili krzewy konopi indyjskich. Podczas dalszych czynności, w wydzielonej części mieszkalnej zajmowanej przez jednego z członków rodziny policjanci odnaleźli całą linię produkcyjną, specjalistyczne urządzenia i środki chemiczne do uprawy konopi.

Również wczoraj funkcjonariusze weszli na posesję w gminie Kraśniczyn należącą do tej samej rodziny. Tam również uprawiane były odurzające rośliny. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie kg gotowego suszu, kilkaset gramów liści w różnej fazie przygotowania i 50 krzaków rozwiniętych roślin konopi.

Do sprawy zatrzymanych zostało dwóch braci w wieku 18 i 23 lata oraz ich 19-letnia znajoma. Dzisiaj zajmie się nimi prokurator. Za uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  Jak wynika z ustaleń śledczych w przestępczym procederze mogły uczestniczyć jeszcze inne osoby. Planowane są kolejne zatrzymania.  

 

źródło, wideo, fot. KPP Krasnystaw