Kolejny pieszy zginął na drodze. Policja apeluje o ostrożność

62-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu na skutek potrącenia przez mercedesa. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Luchów Dolny w powiecie biłgorajskim, na prostym odcinku drogi. Jak wynika z ustaleń policjantów, 20-letni kierujący z gm. Potok Górny był trzeźwy.

Reklamy

 

Wypadek wydarzył się wczoraj około godz. 20.00 w miejscowości Luchów Dolny w gminie Tarnogród. W zdarzeniu uczestniczył pieszy oraz pojazd osobowy marki mercedes.

Według wstępnych ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia, na miejscu zginął 62-letni mieszkaniec gm. Tarnogród, potrącony przez samochód kierowany przez 20-latka. Młody mężczyzna był trzeźwy.

Wszystkie szczegóły i dokładne okoliczności tragedii są w chwili obecnej tematem ustaleń śledczych. Decyzją Prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium do badań sekcyjnych.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg, zarówno pieszych jak i kierujących, o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze i przypominajmy o niej tym samym naszym bliskim, dbając w ten sposób również o ich bezpieczeństwo.

Nie zapominajmy, że w zderzeniu z pojazdem pieszy niejednokrotnie nie ma szans na przeżycie. Nie chroni go nic, kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna i pasy bezpieczeństwa.

 

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj