Kolizja na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Do zderzenia pociągu z pojazdem osobowym doszło wczoraj rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Płoskie. 33-letni kierowca audi został przewieziony do szpitala.

Reklamy

 

Wczoraj rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Płoskie doszło do zderzenia pociągu z pojazdem marki Audi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Audi 33-letni mieszkaniec gminy Zamość nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i doprowadził do zderzenia z pociągiem.

W pociągu podróżowało 15 osób – na szczęście nic się im nie stało. Dalszych konsultacji medycznych potrzebował kierujący Audi, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że również 33-latek ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia – zarówno kierujący Audi, jak i 38-letni maszynista pociągu byli trzeźwi. 

W czasie gdy służby wykonywały czynności na miejscu zdarzenia, droga była zablokowana. Policjanci kierowali na zorganizowane objazdy.  

Apelujemy o ostrożność! Opady śniegu spowodowały, że na drogach zalega błoto pośniegowe. W niektórych miejscach jest ślisko. Na drogach o mniejszym natężeniu ruchu jezdnia jest oblodzona. Musimy pamiętać, że w takich warunkach wydłuża się droga hamowania. Zdejmijmy wiec nogę z gazu i zachowajmy szczególna ostrożność.


źródło i fot. KMP Zamość