Kolonie w Kułakowicach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w miejscowościach Kułakowice Pierwsze i Kułakowice Drugie (gmina Hrubieszów) zakończyły się pięciodniowe półkolonie organizowane w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w dniach 08.07.2008 – 12.07.2008 r.

Reklamy

W przedsięwzięciu udział wzięło 50 dzieci z Kułakowic Pierwszych oraz Kułakowic Drugich.

Dzień pierwszy

Dzień zaczęliśmy od konkursu plastycznego „zachowaj trzeźwy umysł”. Następnie odwiedzili nas pracownik KRUS – u oraz ZUS – u. Wygłosili prelekcję, dotycząca zasad bezpiecznej pomocy dzieci w gospodarstwach rolnych rodziców tematem były zasady bezpiecznej pomocy dzieci w gospodarstwach rolnych rodziców. Po pytaniach i dyskusji dzieci dostały książeczki pt. „Dozwolone od lat 16-stu”. Mamy nadzieję, że dzieci z Kułakowic już na zawsze będą wiedziały jak bezpiecznie się bawić oraz ciekawie spędzić czas, nie tylko wakacyjny. Nawiązując do prelekcji przeprowadziliśmy konkurs na rymowankę i krzyżówkę o tematyce „Bezpieczeństwo na co dzień”.

Następnie odbyło się spotkanie z najstarszymi mieszkańcami naszych miejscowości, którego myśl przewodnia brzmiała „Poznajemy swój region”. W nawiązaniu do spotkania przeprowadziliśmy konkurs „Moja mała Ojczyzna”, gdzie dzieci mogły wykazać się wiedzą o swojej miejscowości.

Na koniec dnia miłym akcentem były zabawy integracyjne przeprowadzone pod czujnym okiem wolontariuszki.

***

Dzień drugi

Tego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę na trasie Chełm (Podziemia Kredowe, wizyta u legendarnego Ducha Bielucha) – Żółtańce (kąpielisko).

***

Dzień trzeci

Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas panowie ze Straży Pożarnej oraz Policji. Goście wygłosili pogadanki na temat bezpieczeństwa. Ponadto dzieci miały możliwość zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy i policjanci używają na co dzień.

Panowie policjanci nie przyjechali sami, przyjechał z nimi pies służbowy „Fus”, z którym zabawa sprawiła dzieciakom wielką frajdę. Panowie policjanci omówili program „Czy pies musi gryźć?”. Żegnając się podziękowaliśmy naszym gościom za mile spędzone chwile oraz wartościowe wskazówki, które dzieci z pewnością zapamiętają.

Dalsza część dnia upłynęła pod znakiem gier i zabaw sportowo – integracyjnych. Na koniec dnia zorganizowaliśmy dyskotekę, a po wspólnej zabawie dzieci starsze zostały na nocleg.

***

Dzień czwarty

Poranek zaczęliśmy od gimnastyki. Następnie po śniadaniu przeprowadzono konkurs „Ciekawe miejsce w mojej miejscowości”.

W tym dniu odbyło się spotkanie z pracownikami Placówki Straży Granicznej w Horodle. Goście wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa, a dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem oraz specyfiką pracy naszych gości.

Kolejnym punktem dnia pogadanka z psychologiem. Przez resztę dnia dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych.

***

Dzień piąty

To ostatni dzień naszych półkolonii. Zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych dzieci. Tego dnia odwiedzili nas przedstawiciel Straży Granicznej w Hrubieszowie. Wraz z nimi przybył służbowy pies, dzieci mogły obejrzeć pokaz tresury psa.

Podsumowując zorganizowaliśmy wspólną biesiadę przy ognisku, zabawom i śpiewom nie było końca. Żal było się rozstawać…

zobacz zdjęcia >>