Kolonie ZTU – Gródek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w miejscowości Gródek (gmina Hrubieszów) zakończyły się pięciodniowe półkolonie organizowane w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w dniach 07.07.2008 – 11.07.2008 r.

Reklamy

b>Dzień I – 07.07.2008 -Wycieczka po Lublinie – „Poznajemy Lublin stolicę województwa”

Z przewodnikiem poznajemy najcenniejsze zabytki Starego Miasta i Lubelskie Podziemia. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w największym w Lublinie Centrum Zabaw i Rekreacji. Dzieci do 12-tego roku życia korzystały z zabaw w basenach pełnych kolorowych piłeczek. Starsza grupa w tym czasie zwiedzała jedną z największych galerii handlowych we wschodniej Polsce. Podróż historyczna „Ziutkiem” – starym trolejbusem z przyciemnianymi szybami i grafiką zewnętrzną przedstawiającą panoramę Lublina. Posiłek w Mc. Donaldzie był kolejną atrakcją.

***

Dzień II – 8.07.2008 – „Maziarnia 2008”- obozowisko

Drugi dzień rozpoczął się zbiórką przy świetlicy w Gródku. Następnie zapakowaliśmy prowiant i potrzebne rzeczy na przyczepkę samochodową, pożegnaliśmy się z rodzicami i wyjechaliśmy do pałacu w Maziarni. Po przyjeździe na miejsce nastąpiło zakwaterowanie w kilkuosobowych pokojach, krótki odpoczynek przed obiadem. Następnie poznawaliśmy okolice i przywitaliśmy gości – funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Stryhiczyna (odbyła się również krótka pogawędka i prezentacja). Kolejną trakcją było ognisko, które samodzielnie mieliśmy przygotować. Dzień zakończyliśmy dyskoteką na świeżym powietrzu.

***

Dzień III – 9.07.2008 -Drugi dzień obozu

Po pobudce i porannej toalecie w formie pociągu zeszliśmy do jadalni na śniadanie. Dzień wypełniły nam gry i zabawy na świeżym powietrzu. Po obiedzie była wycieczka trasą – ścieżka przyrodnicza – „Lasy Strzeleckie”. Na podwieczorek zjedliśmy pyszny deser z bitą śmietaną. Po czym odbył się mecz starszej grupy uczestników wakacji z miejscową młodzieżą, sędziował opiekun naszej grupy. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali po czekoladzie.

***

Dzień IV – 10.07.2008 – Trzeci dzień obozowiska
Czwarty dzień wypoczynku zapowiadał się bardzo interesująco. Zabawy na świeżym powietrzu, konkursy: jedzenie cukierka na sznurku bez pomocy rąk, hula – hop, wyścig z jajkiem, zjadanie cytryny z uśmiechem na twarzy, konkurs na skakance sprawiły, że obiad pochłonęliśmy w całości. Na podwieczorek była przepyszna niespodzianka. Po konsumpcji naleśnika z dżemem i nutellą nastąpiło uroczyste otwarcie balu przez króla i królową. Wesołą zabawę zakończono o godz. 23.00 wieczorną toaletą. Cisza nocna przebiegała pod hasłem: „ZIELONA NOC Z DUCHAMI.”

***

Dzień V – 11.07.2008- Czwarty dzień obozowiska

Dzień rozpoczęliśmy wesołą pobudka słodko śpiących „miętowych” uczestników zielonej nocy. Po śniadaniu uczestnicy wzięli udział w pogadance z pedagogiem o wychowaniu w trzeźwości – „Nie piję, nie palę, nie biorę”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały ulotki na temat wychowania w trzeźwości i broszurki z KRUS – u o zachowaniu bezpieczeństwa podczas prac polowych. Po obiedzie ze smutkiem w oczach rozpoczęły się przygotowania do odjazdu, wspólne sprzątanie i pożegnanie z pracownikami nadleśnictwa. Po powrocie do Gródka zaproszono dzieci i rodziców na dzień następny na piknik rodzinny.

***

„PIKNIK RODZINNY” – Zakończenie zielonych wakacji 2008

Po powitaniu gości odbyła się krótka pogadanka o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prezentacja sprzętu policyjnego. Wśród atrakcji na dzień dzisiejszy przewidziano szaleństwa i zabawy na zamku dmuchanym oraz skoki „ do nieba” na trampolinie, obfitą konsumpcję, gry i zabawy przy muzyce, ciekawe konkursy. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. A następnie w tanecznym kręgu trzymając się za ręce wszyscy uczestnicy pikniku zaśpiewali piosenkę „Upływa szybko życie” serdecznie żegnając się z organizatorami.