28 września 2023

Kolonie ZTU w Kosmowie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w miejscowości Kosmów (gmina Hrubieszów) zakończyły się pięciodniowe półkolonie organizowane w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w dniach 30.06.2008 – 04.07.2008 r.

Reklamy

W przedsięwzięciu udział wzięło 40 dzieciaków z Kosmowa.

Reklamy

Dzień pierwszy 30.06.2008r.

Tego dnia dzieci uczestniczyły w zabawach ze śpiewem i tańcem. Następnie wybraliśmy się na wycieczkę do parku podworskiego i doliną Bukowej. Wróciliśmy z pięknymi bukietami kwiatów i liści. W szkole zorganizowano konkurs na najpiękniejszą wyklejankę z suszonych kwiatów i liści.

Reklamy

Po wspólnym posiłku wszyscy malowali plakaty na temat: „Wiem i umiem, dobrze się bawię”. Trzy najciekawsze prace nagrodzono drobnymi upominkami. Korzystając z pięknej pogody, dzieci bawiły się na boisku szkolnym.

Dzień drugi 01.07.2008r.

Dzień zaczął się od zabaw organizujących grupę, poświęcony został na ruch i taniec i muzykę. Odbył się mecz towarzyski w piłkę nożną – dziewczęta kontra chłopcy. Następnie dzieci czytały przygotowane wcześniej opowiadania i legendy związane z naszą miejscowością i gminą. Odbył się konkurs pięknego czytania – moja legenda o Kosmowie.

W dalszej części dnia wykonywały sałatki, owocowe i warzywne najlepsze zostały nagrodzone upominkami. Po wspólnej konsumpcji sałatek odbyło się malowanie akwarelą plakatów w grupach na temat: „Prawdziwi sportowcy nie korzystają z używek”.

Na zakończenie dnia odbyło się kilka konkurencji sportowych na boisku szkolnym.

Dzień trzeci 02.07.2008r.

Dzieci zostały zapoznane z regułami gier planszowych i odbył się konkurs „Mistrz gier planszowych”.

Tego dnia odwiedziła nas pielęgniarka szkolna i przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat: „Zgubnego wpływu alkoholu i innych używek na nasz organizm”.

W dalszej części dnia dzieci układały rymowankę, rebus, komiks lub krzyżówkę na temat: „Bezpieczeństwo na co dzień”.

Kolejnym punktem była nauka robienia przepięknych masek z balonów i papieru. Dzieci były bardzo zadowolone ze swoich prac i zabrały je na pamiątkę mile spędzonego dnia. Na zakończenie dnia odbył się konkurs „Jak nasi rodzice i dziadkowe spędzali czas wolny – znane ale prawie zapomniane zabawy”.

Dzień czwarty 03.07.2008r.

Ten dzień to całodniowa wycieczka na trasie Kosmów – Hrubieszów – Krasnobród.
W Krasnobrodzie odwiedziliśmy piękny kościół z końca XVIIw., zabudowania klasztorne i przyklasztorne muzeum wsi krasnobrodzkiej, oglądaliśmy stare narzędzia gospodarstwa domowego, i przechowywane od lat wieńce dożynkowe oraz obserwowaliśmy ptactwo hodowane przez braci, kapliczkę na wodzie i kaplicę św. Rocha położoną w uroczym zakątku o leczniczym mikroklimacie. W Zamościu dzieci przebywały na krytej pływalni. Były bardzo zadowolone z zabaw w wodzie.

Dzień piąty 04.07.2008r.

W tym dniu odwiedziły nas harcerki z I Hrubieszowskiej Drużyny Harcerek „SOSNA”,
z zastępu SMERFY LEŚNE. Bardzo ciekawie opowiadały dzieciom o swoich przygodach, wesoło bawiły się z dziećmi, grały na gitarze i śpiewały piosenki harcerskie i turystyczne.
Jak bezpiecznie spędzać wakacje przypomniał dzieciom funkcjonariusz z placówki
Straży Granicznej w Kryłowie. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem oraz specyfiką ich pracy. Odwiedził nas też pan dzielnicowy i przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

Na zakończenie dnia wszyscy raczyli się gorącymi kiełbaskami. Po gorącym posiłku były jeszcze zabawy ze śpiewem wszystkich uczestników. Zwycięscy konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody.

zobacz zdjęcia >>