Kolonie ZTU w Kułakowicach Trzecich

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w miejscowości Kułakowice Trzecie (gmina Hrubieszów) zakończyły się pięciodniowe półkolonie organizowane w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w dniach 03.07.2008 – 09.07.2008r.

Reklamy

W przedsięwzięciu udział wzięło 61 dzieciaków z Kułakowic Trzecich.

Dzień pierwszy – 03.07.2008r.

Rajd rowerowy do nadleśnictwa Strzelce, przejście ścieżką dydaktyczną, zwiedzanie pałacu myśliwskiego Zamojskich, odwiedziny w szkółce leśnej, ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dzień drugi – 04. 07. 2008r.

Zajęcia plastyczne Pt. „Zachowaj trzeźwy umysł”- wykonywanie prac konkursowych, gry i zabawy sportowe oraz sprawnościowe, ognisko, dyskoteka, konkurs w rozkładaniu namiotów.

Kolejne trzy dni półkolonii to biwak na trasie Kułakowice Trzecie – Nałęczów – Wąwolnica – Kazimierz Dolny – Bałtów – Sandomierz – Czarnolas – Janowiec.

Dzień trzeci – 07. 07. 2008r.

– Zwiedzanie Nałęczowa: Park Zdrojowy z Pałacem Małachowskich i pijalnią nałęczowianki;
Muz. S.Żeromskiego, zabytkowa zabudowa willowa z przełomu XIX i XXw.; drewniany kościół w stylu zakopiańskim.
– Zwiedzanie Wąwolnicy: neogotycki kościół parafialny z Sanktuarium M. B. Kębelskiej; wzgórze zamkowe (obecnie kościelne) – miejsce grodu wczesnośredniowiecznego i zamku murowanego wybudowanego przez Kazimierza Wielkiego; muzeum.
– Zwiedzanie Kazimierza: ruiny zamku z XIV w. i baszty z XIII w.; Góra 3 Krzyży – punkt widokowy na miasto i dolinę Wisły; kościół farny – perełka architektury gotycko renesansowej, bogate wyposażenie z najstarszymi organami w Polsce ; Mały Rynek – centrum dawnej dzielnicy żydowskiej z jatkami i synagogą; Duży Rynek i ul. Senatorska – renesansowe kamienice z XVII w.; Rejs statkiem po Wiśle.

Dzień czwarty – 08. 07. 2008r.

– Zwiedzanie Parku Jurajskiego w Bałtowie.
– Zwiedzanie Sandomierza: wejście na Bramę Opatowską punkt widokowy na panoramę miasta; pozostałości murów obronnych i synagoga; przejście przez „Ucho Igielne”; zwiedzanie kościoła Św. Jakuba z romańskim portalem; przejście wąwozem Św. Jadwigi; zamek królewski (z zewnątrz), Dom Długosza i Collegium Gostomianum (z zewnątrz); Rynek staromiejski z ratuszem i kamieniczkami mieszczańskimi; przejście trasą podziemną.

Dzień piąty – 09. 07. 2008r.

– Zwiedzanie Janowca: zamek Firlejów, Tarłów i Lubomirskich z XVI-XVII w. i ekspozycja wnętrz w dworze szlacheckim z Moniaków k/Urzędowa oraz wystawa etnograficzna w drewnianym spichlerzu z Podlodowa.
– Kazimierski Park Krajobrazowy (KPK): zwiedzanie wąwozu „Korzeniowy Dół” (unikalna głębocznica lessowa o pionowych ścianach wys. 5-7m, na których niesamowite kształty tworzą zwisające korzenie drzew).
– Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

zobacz zdjęcia >>