Kolonie ZTU w Ślipczu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w miejscowości Ślipcze
(gmina Hrubieszów) zakończyły się pięciodniowe półkolonie organizowane w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w dniach 23.06 – 27.06.2008 r.

Reklamy

***

Dzień pierwszy – 23.06.2008 r. „Bezpieczeństwo na co dzień”

23 czerwca 2008 roku, o godzinie 9:00 otwarto półkolonie w Szkole Podstawowej w Ślipczu. Zorganizowano następujące gry, zabawy, konkursy: Gra sportowa „Dwa ognie”, w której udział wzięły dziewczęta, Mecz piłki nożnej, w której udział wzięli chłopcy. Konkurs drużynowy „Bieg z przeszkodami” ( w tym skoki przez skakankę, przekładnie koła hoola hop oraz wymijaniem przeszkód). Biegi na czas i na dystansie 100 i 600 metrów – podział na grupy: młodszą i starszą. Konkurencja w kręceniu koła hoola hop dla wszystkich. Konkurs drużynowy na najdłuższy łańcuch z kwiatów.

Kolejnym punktem kolonii było spotkanie z policjantami, którzy wygłosili krótką prelekcje. W dalszej części półkolonii odbyło się znakowanie rowerów przez policjantów. Na koniec zorganizowano konkurs plastyczny w grupach Pt.: „Moje bezpieczne wakacje”.

***

Dzień drugi – 24.06.2008r. „Poznaj swój region”

Dzień drugi to wycieczka po regionie, której głównym celem było propagowanie prozdrowotnych form spędzania wolnego czasu. Cel ten osiągnęliśmy poprzez zorganizowanie wypoczynku nad Jeziorem Białym. Przez dwie godziny dzieci kąpały się pod opieką wychowawców i ratownika. W drodze powrotnej zorganizowano konkurs wiedzy o swojej miejscowości, wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat miejscowości Ślipcze, na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali drobne upominki sponsorowane przez sołectwo.

***

Dzień trzeci – 25.06.2008 r. „Bezpieczeństwo na co dzień”

W tym dniu dzieci pod opieką wychowawców uczestniczyły w pogadance z przedstawicielem miejscowej straży pożarnej. Podczas pogadanki mogły dowiedzieć się o pracy strażaków, a także o zagrożeniach pożarowych. Dzieci miały możliwość uczestniczenia także w pokazie udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym przez przedstawiciela PCK Zorganizowano także pokaz sprzętu strażackiego oraz konkurs plastyczny i wiedzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, na koniec dnia zorganizowano zabawę w mini zawody strażackie.

***

Dzień czwarty – 26.06.2008 wycieczka do Kazimierza Dolnego

W tym dniu wraz z przewodnikiem uczestnicy letniego wypoczynku zwiedzali w Kazimierzu Dolnym Muzeum Przyrodnicze, Zamek i Basztę, Górę Trzech Krzyży, Kościół farny. Po obiedzie dzieci udały się na statek i popłynęły w godzinny rejs po Wiśle. Następnie spacerowaliśmy po rynku gdzie wszyscy mogli kupić drobne upominki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lublinie, gdzie mieliśmy okazję pospacerować po ogrodzie botanicznym.

***

Dzień piąty – 27.06.2008 „Żyjemy zdrowo, nie ulegamy nałogom”

Dzień piąty to promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu: zabawy na boisku szkolnym, mini olimpiada Dzień Olimpijczyka – zawody i rozgrywki sportowe między grupami, zawody w biegach, gry zespołowe (piłka nożna, siatkowa, ręczna, koszowa, dwa ognie); gry, zabawy ruchowe: badminton, ringo, rzuty do tarczy lotkami, biegi terenowe, sztafetowe, tenis stołowy, warcaby oraz zajęcia plastyczne:
konkurs na plakat – „Zagrożenia związane z nałogami”
scenki rodzajowe – „Stop narkomanii”

Na zakończenie kolonii zorganizowano ognisko i dyskotekę, dzieci malowały plakaty o tematyce – nasze kolonie, zorganizowano konkurs na hasło pożegnalne. Ostatnim punktem było podsumowanie kolonii i rozdanie nagród uczestnikom.

zobacz zdjęcia >>