Komunikat drogowy – 16 grudnia, godz. 6.00. Uwaga na opady, zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że według danych z 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Reklamy

Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe występuje na drogach wojewódzkich we wschodniej części Województwa Lubelskiego, w okolicach Komarówki Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Sławatycz, Parczewa, Lubartowa, Ostrowa Lubelskiego, Włodawy, Holi Uhruskiej, Dorohuska, Wojsławic, Hrubieszowa, Werbkowic, Dołhobyczowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Tarnogrodu, Obszy, Zamchu, Bełżca.

Zajeżdżoną cienką warstwę śniegu, kierowcy spotkają na drogach w zachodniej części Lubelszczyzny – od Pawłowic koło Dęblina, Niwy Babickiej przez Dęblin, Gołąb, Żyrzyn, Górę Puławską Bochotnicę, Garbów, Nałęczów aż do Opola Lubelskiego, Starych Komaszyc, Wrzelowca, Bliskowic, Annopola i Borowa.

Reklamy

­

Nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym występuje na drogach w centralnej i południowej części Województwa Lubelskiego: od Wojciechowa, Panieńszczyzny, Cycowa i Sawina przez Kraśnik, Żółkiewkę Osadę, Kraśniczyn, Białopole aż do Biłgoraja, Zwierzyńca i Józefowa na Roztoczu.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 21 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg a kolejny jest w gotowości.

Opady śniegu występują obecnie w okolicach Bełżyc, Chełma, Krzczonowa, Hrubieszowa, Lubartowa, Lublina, Łęcznej, Annopola, Puław, Biłgoraja, Józefowa na Roztoczu, Zamościa.

Według IMGW opady mają występować na Lubelszczyźnie do około godziny 13.00.

O godzinie 6.00 rano najniższa temperatura została odnotowana w okolicach Janowa Podlaskiego i wynosiła -4.8 stopni Celsjusza. Najcieplej było natomiast w okolicach Józefowa na Roztoczu, tam termometry wskazywały –0.4 stopnia Celsjusza.

­

info: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie / Kamil Jakubowski


Zobacz też:

Świerszczów: Autokar utknął na poboczu w zaspie – potrzebny był dźwig [ZDJĘCIA]

Świerszczów: Autokar utknął na poboczu w zaspie – potrzebny był dźwig [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →