15 lipca 2024

Komunikat drogowy – 19 grudnia, godz. 8.00. ZDW prosi o ostrożność

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że według raportów jakie spłynęły do naszej Centrali w Lublinie z 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich i 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Reklamy

Na większości dróg, którymi administrujemy występuje zajeżdżony śnieg z jezdnią czarną w koleinach.

W okolicach Chełma, Dorohuska, Kodnia, Sławatycz, Sobiboru, Sosnowicy, Wisznic, Włodawy występować może zajeżdżona cienka warstwa śniegu a na południu Województwa, na drogach wojewódzkich Nr 849, 853 i 863 kierowcy spotkają jeszcze zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe.

Reklamy

­

O ostrożność i uwagę prosimy wszystkich tych, którzy podróżują drogami wojewódzkimi Nr 809 (odcinek Marysin – Krasienin) 827, 828 (odcinek Krasienin – DW Nr 874), 830, 833 oraz drogą wzdłuż nowej S19 od węzła Modliborzyce do Strzeszkowic Dużych, gdyż mimo tego że droga tam jest czarna to może występować lokalna śliskość.

Reklamy

Nawierzchnia czarna bez lokalnie występującej śliskości czy zajeżdżonego śniegu i błota pośniegowego występuje na odcinku DW Nr 747 Konopnica – Chodel, na DW Nr 822 z Lublina do Świdnika oraz na drogach wyjazdowych z Lublina do Lubartowa, do Łęcznej oraz do Michowa.

Obecnie na naszych drogach pracuje jeszcze 2 sztuki sprzętu do zimowego utrzymania dróg – solarka i pług lemieszowy.

­

info: Kamil Jakubowski – rzecznik prasowy ZDW w Lublinie, fot. lubiehrubie.pl


Zobacz też:

Przepis na niezapomniane ferie? To ferie w mundurze! [ZDJĘCIA]

Przepis na niezapomniane ferie? To ferie w mundurze! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →