Komunikat drogowy ZDW w Lublinie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że z informacji jakie spłynęły do ZDW z 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie na godzinę 11.00 są przejezdne.

Reklamy

– Z powodu ciągłych opadów śniegu, jakie występują w okolicach miejscowości: Łuków, Bełżyce, Ostrów Lubelski, Lubartów, Parczew, Niedźwiada, Annopol, Puławy, Włodawa, Biłgoraj, Lublin, Świdnik, na wszystkich drogach wojewódzkich występuje zajeżdżona warstwa śniegu oraz błoto pośniegowe – informuje Kamil Jakubowski – rzecznik prasowy ZDW w Lublinie. – Obecnie na naszych drogach pracuje 15 solarek, 8 pługów lemieszowych oraz 5 piaskarek.

W walce z „Brygidą” niezastąpione są nasze nowe ciągniki Steyr wraz z zamontowanymi pługami, które nabyliśmy w tym roku oraz małe i zwinne ciągniki Lovol, które służą nam do odśnieżania chodników, ścieżek rowerowych czy ciągów pieszo-rowerowych. W walce ze śniegiem pomaga nam także specjalistyczny sprzęt UNIMOG, który wykorzystywany jest na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie – dodaje.

Reklamy

­

Kierowcom przypominamy by każda podróż samochodem, szczególnie ta dłuższa, poprzedzona była wcześniejszym sprawdzeniem ogumienia, stanem płynów eksploatacyjnych oraz czy posiadamy w samochodzie zapas płynu do spryskiwaczy, kable rozruchowe, latarkę, kamizelkę odblaskową, koło zapasowe czy żarówki samochodowe na wymianę.

Podczas tak intensywnych opadów śniegu, jakie mają ostatnio miejsce, rozsądne jest także posiadanie w samochodzie chociażby małej łopaty do odśnieżania oraz zmiotki i skrobaczki do szyb.

­

info: ZDW Lublin, fot. arch. lubiehrubie


Zobacz też:

Śnieżyca w Zamościu [WIDEO]

Śnieżyca w Zamościu [WIDEO]


Zerknij na Instagram →