Konkurs: Parlament Europejski blisko Ciebie

Działania Parlamentu Europejskiego są Tobie obce? Czas to zmienić! „Parlament Europejski blisko Ciebie” to hasło nowego konkursu organizowanego przez Biuro Poselskie prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Reklamy

Konkurs mający na celu popularyzację pracy Parlamentu Europejskiego wśród uczniów lubelskich placówek skierowany jest do gimnazjalistów oraz licealistów działających w Szkolnych Klubach Europejskich.

Jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły średniej i działasz w Szkolnym Klubie Europejskim? Wiesz, na czym polega praca Parlamentu Europejskiego, jak ją śledzić i gdzie w Twoim otoczeniu można zobaczyć jej skutki? Chcesz, aby to właśnie dzięki Tobie Twoi rówieśnicy mogli się również o tym dowiedzieć? Jeśli tak, to właśnie do Ciebie skierowany jest ten konkurs.

Konkurs zaadresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, którzy działają w Szkolnych Klubach Europejskich. Uczniowie (4 osoby oraz nauczyciel/opiekun) mają za zadanie stworzyć gazetkę ścienną, która tematycznie odnosi się do hasła „Parlament Europejski blisko Ciebie”. Gazetki mogą być przygotowane dowolną techniką na formacie wybranym przez samych uczniów. Celem konkursu jest przybliżenie struktury oraz inicjatyw podejmowanych przez Parlament Europejski. Gazetki mają m.in. wskazywać, jak działania podejmowane na forum Parlamentu Europejskiego wpływają na Naszą codzienność.

Przygotowane gazetki należy sfotografować, a zdjęcia nagrane na płytę CD przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 5 października 2012 r. na adres: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, ul. H. Kołłątaja 3/6a, 20-006 Lublin.

Na laureatów konkursu czeka wyjazd do siedziby Sejmu RP i Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe! Podczas wyjazdu laureaci będą mieli możliwość m.in. obserwacji obrad Sejmu z galerii Sali Posiedzeń, wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielem Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego i przygotowanej specjalnie dla nich prelekcji, a także w lekcji europejskiej poprowadzonej przez Punkt Informacyjny Unii Europejskiej. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.lenalubelska.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

BIURO POSELSKIE PROF. LENY KOLARSKIEJ-BOBIŃSKIEJ

W LUBLINIE