Konopie indyjskie na strychu i w oplu

Policjanci z komisariatu w Niemcach zatrzymali 26-latka, u którego w trakcie przeszukania strychu w kartonowych pudełkach ujawnili przygotowane do suszenia rośliny konopi indyjskich. Kolejne rośliny będące w fazie suszenia mundurowi odnaleźli w należącym do mężczyzny oplu. Policjanci zabezpieczyli również 19 sadzonek konopi indyjskich mierzących blisko metr wysokości.

Reklamy

 

Wczoraj operacyjni z Komisariatu Policji w Niemcach udali się do jednej z miejscowości w gm. Niemce. Z informacji, jakie posiadali, wynikało, że zamieszkujący jedną z posesji młody mężczyzna posiada środki odurzające oraz uprawia konopie indyjskie. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali będącego w ich zainteresowaniu 26-latka.

W trakcie przeszukania domu na strychu policjanci znaleźli kartonowe pudełka, w których znajdowały się części roślin konopi indyjskich. Były one przygotowane do suszenia. Stróże prawa postanowili przeszukać także należący do młodzieńca samochód. Jak się okazało, mieli nosa, bowiem w oplu również znajdowały się nieleglane rośliny będące w fazie suszenia.

Stróze prawa na terenie posesji znaleźli też uprawę 19 sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Rośliny mierzyły nawet blisko metr wysokości.

Właściciel nieleglanej uprawy został zatrzymany i przewieziony na Komisariat Policji w Niemcach. Dziś 26-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Wkrótce mężczyzna odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopii indyjskich oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin