Kontrabanda o wartości ponad 160 tys. Zlikwidowano przemytniczą dziuplę pod Chełmem

Zatrzymane papierosy z przemytu o wartości ponad 160 tys., zł, zabezpieczone telefony komórkowe, tablice rejestracyjne, noktowizor oraz lornetka. To efekty akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG.

Reklamy

 

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze z wydziału operacyjno – śledczego NOSG w Chełmie, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.  W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu chełmskiego.

Funkcjonariusze posiadali informacje, iż właściciel nieruchomości może przechowywać na jej terenie znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. W ich wnętrzu, funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 230 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości ponad 160 tys. zł.

Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Czasowo była składowana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju.

Na miejscu, funkcjonariusze ujawnili również przedmioty, które mogły być wykorzystywane zarówno do przemytu papierosów, jak i dalszej ich dystrybucji. Były to: telefony komórkowe, tablice rejestracyjne, urządzenie do nocnej obserwacji terenu oraz lornetka.

Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, mieszkańca powiatu chełmskiego, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

(źródło i fot. NOSG)