Kontrabanda warta 120 tys. w szafach pancernych

Ponad 8 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Nielegalny towar ukryty w szafach pancernych w metalowym garażu przechowywała 26-letnia mieszkanka gm. Chełm. Oszacowano, że wskutek tej przestępczej działalności uszczuplenie podatku to kwota rzędu ponad 120 tys. złotych.

Reklamy

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udali się na teren jednej z posesji w gm. Chełm. Mieli informację, że mogą się tam znajdować bezakcyzowe wyroby. Posesję zamieszkiwała 26-letnia kobieta. Policjanci przeszukali teren gospodarstwa. W metalowym garażu w kilku znajdujących się tam szafach pancernych znaleźli papierosy, które nie posiadały oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. W sumie mundurowi zabezpieczyli u 26-latki ponad 8 tys. paczek. 

Cały nielegalny pochodzący z przemytu towar został zabezpieczony. Oszacowano, że wskutek tej przestępczej działalności uszczuplenie podatku akcyzowego to kwota sięgająca ponad 120 tys. złotych.

Wkrótce właścicielka nielegalnego towaru odpowie za przestępstwo skarbowe, za grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KMP Chełm