Kontrabanda warta 200 tys. przepłynęła przez Bug. Przemytnicy złapani na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu chełmskiego, przy których ujawnili nielegalne papierosy o wartości rynkowej ponad 200 tys. zł.

Reklamy


W dniu 20 października br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe na terenie gminy Dorohusk, zatrzymali w rejonie granicy państwa, dwóch ob. RP w wieku 25 i 28 lat, przy których ujawnili wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu o wartości ponad 200 tys. zł.

Przemytnicy, którzy wpadli na gorącym uczynku, tuż przed zatrzymaniem, przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju papierosy, które były spakowane w duże kartonowe pudła i owinięte w czarną folię. Tak zabezpieczone przed wodą, zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczna Bug. 

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnienie przestępstwa skarbowego. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 20 mln zł.źródło i fot. NOSG