Kontrabanda warta 51 tys. w audi

Blisko 3700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj funkcjonariusze z ruchu drogowego KMP w Lublinie. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 51 tysięcy złotych. Bezakcyzowy towar przewożony był w audi przez 55-letniego mieszkańca Łęcznej.

Reklamy

Wczoraj wieczorem przy ulicy Turystycznej policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Kierującym okazał się 55 letni mieszkaniec Łęcznej. Funkcjonariusze sprawdzili wnętrze pojazdu. Jak się okazało mężczyzna przewoził blisko 3700 paczek nielegalnych papierosów różnych marek. Zabezpieczona kontrabanda nie posiadała polskich znaków akcyzy. Jak ustalono wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 51 tysięcy złotych. Zarówno bezakcyzowy towar jak i 55-latek trafili na Komisariat VI Policji w Lublinie.

Mieszkaniec Łęcznej niebawem usłyszy zarzuty. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego za nabywanie, przechowywanie, przewożenie czy też przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (KG)