Kontrabanda warta ponad 130 tys. w gospodarstwie rolnym

Do gospodarstwa rolnego doprowadziło funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie, dwóch ob. Ukrainy. W dniu 19 marca br., funkcjonariusze SG uzyskali informację dotyczącą dwóch „przedsiębiorczych” podróżnych udających się do Polski centralnej z ładunkiem papierosów pochodzących z przemytu.

Reklamy

 

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w ramach realizacji czynności ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnego przemytu wyrobów akcyzowych, ujawnili i zabezpieczyli w gospodarstwie rolnym znajdującym się na terenie powiatu siedleckiego nielegalne papierosy oraz alkohol o wartości ponad 130 tys. zł.

Do wspomnianego gospodarstwa rolnego doprowadziło funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie, dwóch ob. Ukrainy.  W dniu 19 marca br., funkcjonariusze SG uzyskali informację dotyczącą dwóch „przedsiębiorczych” podróżnych udających się do Polski centralnej z ładunkiem papierosów pochodzących z przemytu. Uzyskany trop doprowadził funkcjonariuszy do małej wsi w pow. siedleckim, gdzie na terenie jednej z posesji znajdował się już samochód wspomnianych wcześniej ob. Ukrainy. W czasie realizacji dalszych czynności okazało się, iż funkcjonariusze „mieli nosa”, bowiem w pojeździe ujawniono znaczne ilości papierosów pochodzących z przemytu ukrytych w opakowaniach z paneli podłogowych.

Przeszukano również posesję, na której znajdował się zatrzymany pojazd. Jak przypuszczali funkcjonariusze, właściciel nieruchomości zgromadził większą ilość papierosów i alkoholu pochodzących zza naszej wschodniej granicy. Towary te ukryte były w domu mieszkalnym i zabudowaniach gospodarczych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy oraz alkohol o łącznej wartości – 132 000 zł.

Mężczyzn, biorących udział w nielegalnej transakcji zatrzymano i przedstawiono im zarzuty z kodeksu karno – skarbowego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

źródło i fot. NOSG