28 września 2023

Kontrabanda warta ponad 200 tys. w furgonetce pod cebulą

Warte ponad 200 tys. zł papierosy znaleźli funkcjonariusze celno-skarbowi z Lublina w samochodzie dostawczym poruszającym się krajową 12 w powiecie świdnickim.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (18/19.05).

Prowadząc rutynowe działania na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dorohucza (pow. świdnicki) mundurowi zauważyli samochód dostawczy, który próbując ominąć punkt kontrolny zjechał w jedną z bocznych dróg.

Reklamy

Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto i ruszyli na poszukiwania. Po niedługim czasie Opla udało się odnaleźć. Okazało się, że kierowca miał powód, aby uniknąć spotkania z funkcjonariuszami celno-skarbowymi.

W części ładunkowej auta znajdowało się blisko 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda zapakowana była do czarnych worków foliowych i przykryta… workami z cebulą.

Reklamy

Poproszony o wyjaśnienia 34-letni kierowca przyznał się do nielegalnego towaru, ale odmówił składania szczegółowych wyjaśnień. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego i będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Razem z wartymi ponad 200 tys. zł papierosami funkcjonariusze zajęli też samochód, który będzie stanowił dowód w toczącym się postępowaniu.

Sprawą zajmuje się Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

fot. Służba Celno-Skarbowa