Kontrabanda za 120 tys. w mieszkaniu

Lubelscy policjanci zabezpieczyli blisko 6 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 20 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda została odnaleziona w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynosi blisko 120 000 zł.

Reklamy

W czwartek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego Komisariatu 8 Policji weszli do jednego z lubelskich mieszkań. Jak wynikało z informacji operacyjnych w lokalu mogły wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, nielegalny alkohol oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstwa.

W mieszkaniu 37-latka z Lublina odnaleźli i zabezpieczy blisko 6 000 paczek nielegalnych papierosów, 20 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, dwa rowery, felgi aluminiowe oraz opony. Wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 120 000 złotych.

Do sprawy zatrzymany został 37-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Poniesie on odpowiedzialność karną, zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego.

Zgodnie z przepisami ustawy za nabywanie, przechowywanie, przewożenie czy też przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (KG)