Kontrabanda zamiast podłogi, czyli Mort na tropie papierosów

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt blisko 15 tys. paczek papierosów o Wartości rynkowej ponad 200 tys. złotych.

Reklamy

 

Do odkrycia przemytu doszło podczas rutynowej kontroli w Oddziale Celnym w Koroszczynie. Pies służbowy Mort oznaczył jedną z wjeżdżających z Białorusi do Polski ciężarówek.

Obraz skanowania rentgenowskiego auta wzbudził podejrzenia, więc podjęto decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej kontroli.

Okazało się, że cała podłoga naczepy, którą przewożone były pustaki, wyłożona była papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie znaleziono 14 820 paczek o wartości rynkowej ponad 200 000 zł.

43-letni Białorusin, który kierował ciężarówką, przyznał się do próby przemytu. Odmawił składania wyjaśnień. Kontrabanda została zabezpieczona.

Mort jest jednym z ponad 30 psów pełniących służbę w lubelskiej KAS. Ten 6-letni Chesapeake Bay Retriever został wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych i od blisko 5 lat pełni służbę w lubelskiej Służbie Celno-Skarbowej.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie