1 grudnia 2023

Kradł ławki, lampy, kwiaty i dekorował nimi swoją posesję [ZDJĘCIA]

41-letni mężczyzna ukradł ławki ogrodowe, lampy, blachę dachową, a nawet kwiaty spod jednej z aptek. Później udekorował nimi swoją posesję.

Reklamy

Pierwsze zgłoszenie, które wpłynęło do policjantów w Kurowie dotyczyło kradzieży z włamaniem do budynku toalety w Żyrzynie. Sprawca skradł punkty oświetleniowe, a także zniszczył szafkę, spłuczkę i ławkę ogrodową. Straty wyniosły blisko 3 tys. złotych.

Kilka dni później, zgłosiła się właścicielka apteki w Żyrzynie, która powiadomiła o kradzieży kwiatów i krzewów rosnących wokół budynku. Zniknęły krzewy derenia, ostrokrzewu, czarnego bzu oraz surfinie.

Reklamy

W toku śledztwa ustalono, że sprawcą obu czynów może być mieszkaniec gminy Żyrzyn. W trakcie przeszukania, na posesji 41-latka oprócz przedmiotów z tych dwóch kradzieży, znaleziono więcej skradzionych przedmiotów – głównie ze szkodą Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, którymi mężczyzna udekorował swoją posesję. Zamontował oświetlenie, ustawił ławki, zasadził krzewy i kwiaty oraz zrobił ogrodzenie i podbitkę z blachy.

Mieszkaniec gminy Żyrzyn został zatrzymany, a przedmioty zabezpieczone. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do budynku toalety, kradzieży 20 punktów oświetleniowych, dwóch ławek ogrodowych, kilkudziesięciu metrów blachy oraz kwiatów i krzewów, a także zniszczenia wyposażenia toalety.

Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

­

­

(źródło i fot. Policja Lubelska / KMP Puławy)


Zobacz też:

Ślubowanie rekordowo dużej liczby nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ślubowanie rekordowo dużej liczby nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG [ZDJĘCIA, WIDEO]