Kraśnik: Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne materiały wybuchowe

Policjanci zabezpieczyli materiały wybuchowe, elementy broni i amunicję. Niebezpieczny zbiór został ujawniony na terenie dwóch posesji w gminach Kraśnik i Wilkołaz. Zabezpieczone materiały zostały unieszkodliwione przez policyjną grupę pirotechniczną AT w Lublinie. Właścicielami niebezpiecznego znaleziska byli dwaj mężczyźni w wieku 25 i 29 lat.

Reklamy

 

Wczoraj policjanci kryminalni z Kraśnika na podstawie zgromadzonych informacji przeprowadzili dwa przeszukania w poszukiwaniu materiałów wybuchowych i amunicji. Działania zostały przeprowadzone na dwóch posesjach u mieszkańców gminy Kraśnik i Wilkołaz. W trakcie przeszukań odnaleziono dużą ilość materiałów niebezpiecznych, w postaci prochu strzelniczego pozyskanego z amunicji, ponad 100 sztuk kompletnej amunicji do broni,  3 pociski artyleryjskie, 2 granaty odłamkowe i jeden przeciwpancerny. Ponadto zabezpieczono kilkanaście zapalników od pocisków artyleryjskich oraz pozyskany z rozebranych pocisków materiał wybuchowy. Przybyli na miejsce pirotechnicy określili zabezpieczone materiały jako bardzo niebezpieczne. Odnaleziono również zdekompletowane części broni długiej i rewolweru.  

Policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzewane o gromadzenie tych materiałów. Mężczyźni w wieku 25 29-lat będą odpowiadać za gromadzenie i posiadanie broni i amunicji oraz materiałów wybuchowych. Ze złożonych przez zatrzymanych wyjaśnień wynika, że w posiadanie niebezpiecznych materiałów weszli wyszukując je i zbierając z pomocą wykrywacza metali.

Reklamy

Niebezpieczne zbiory zostały zabezpieczone i unieszkodliwione przez grupę pirotechniczną AT KWP w Lublinie. Teraz obaj mężczyźni będą odpowiadali za gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych i amunicji.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik