Krasnystaw: Pobił za papierosa. Areszt dla 19 latka

Policjanci z Posterunku w Siennicy Różanej zatrzymali sprawcę rozboju na 43-letnim mieszkańcu gminy Kraśniczyn. Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki w Kraśniczynie. Mężczyzna został zaatakowany przez 19-latka po tym, jak odmówił mu wydania papierosów.

Reklamy

W czwartkowe południe dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 43-letniego mieszkańca gminy Kraśniczyn, że został zaatakowany przez młodego mężczyznę. Napastnik zażądał wydania papierosów, a kiedy spotkał się z odmową zaczął uderzać mężczyznę po twarzy. Gdy ten upadł, agresja młodzieńca nie ustała i kopał leżącego 43-latka krzycząc, że go zabije.
 
Całe zdarzenie widział ojciec pokrzywdzonego. Zauważył jak syn leży na drodze, a na nim siedzi młody mężczyzna i okłada go rękoma. Szarpiąc agresora za ubranie powstrzymał go od dalszych ciosów. Po tym napastnik oddalił się.
 
Wkrótce po zdarzeniu policjanci z Siennicy Różanej zauważyli w Kraśniczynie mężczyznę, którego wytypowali jako sprawcę rozboju. Odpowiadał on rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego, był niespokojny, a na rękach miał ślady krwi. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy.
 
Prokurator Rejonowy w Krasnymstawie przedstawił 19-latkowi zarzut usiłowania rozboju i wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. W piątek Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
Mężczyzna znany był już wcześniej funkcjonariuszom. Został niedawno skazany za podobny czyn na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KPP Krasnystaw (P.W.)