Krasnystaw: Pojechał kradzionym ciągnikiem na piwo

a krótkotrwałe użycie pojazdu i prowadzenie go w stanie nietrzeźwości odpowie 24-latek z gminy Krasnystaw. Mężczyzna pod nieobecność właściciela zabrał ciągnik z 5-skibowym pługiem, którym pojechał na piwo. Na terenie sąsiedniej gminy nietrzeźwego młodzieńca zatrzymali krasnostawscy kryminalni.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 19, 00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika z 5-skibowym pługiem na szkodę mieszkańca gminy Krasnystaw. Pokrzywdzony ocenił straty na kwotę 25 tysięcy złotych.
 
Na miejsce zostali skierowani policjanci zajmujący się przestępczością kryminalną. Kilkanaście kilometrów dalej, na terenie sąsiedniej gminy Izbica funkcjonariusze odnaleźli skradziony pojazd oraz zatrzymali sprawcę.
 
Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw należący do rodziny pokrzywdzonego. Mężczyzna szedł z kanistrem w kierunku pozostawionego pojazdu, w którym skończyło się paliwo. W chwili zatrzymania 24-latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jak tłumaczył policjantom pod nieobecność właściciela zabrał mu ciągnik, bo chciał pojechać na piwo.
 
Teraz mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
 
 
Źródło: KPP Krasnystaw (MS)